Fundacja Motoliga
WYPEŁNIJ FORMULARZA ABY ZAPISAĆ SIĘ NA KURS
Zamknij

KURS *

DATA KURSU

Cena regularna: zł
Zapisz sięZamknij

Chcę otrzymywać najnowsze informacje na temat mojego kursu oraz aktualnych przepisów drogowych i promocji w OSK Kursant na podany adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularz dla potrzeb niezbędnych do realizacji zapisu na kurs (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz.U.z 2015r., poz. 2135 z późn. zm.).

O szkole

Fundacja Motoliga

Rozpoczęliśmy współpracę z fundacją MOTOLIGA zapraszamy na ciekawe spotkania.

W Polsce dziennie w wypadkach ginie średnio 15 osób, a 160 zostaje rannych.

 

Dla większości ludzi to tylko statystyka.

Sporo osób twierdzi: Wypadki mają tylko „piraci drogowi”, większość takich ginie i zabija innych. To prawda są takie osoby które w ruchu drogowym zachowują się skrajnie nieodpowiedzialnie i urządzają sobie wyścigi na publicznych drogach (co częściowo jest winą władz).

Takich osób jest mały odsetek, niestety w wypadkach drogowych z przyczyn dominiuje: brak doświadczenia, brak uwagi, telefony komórkowe, brak świadomości o zagrożeniach płynących ze złej techniki jazdy lub ze złego stanu technicznego pojazdu.

Pani Doroto Stalińska, czy Pani mąż był takim „piratem”?

Przemku, czy twój metal w nodze jest wynikiem „popisu”? Wiemy, że nie. Inny kierowca wymusił Ci pierszeństwo, a śmierci twojego kolegi pewnie by można było uniknąć, gdyby miał więcej doświadczenia i jakby kierujący upewnił się, że może wyjechać!

Igor Gil, niezwykły chłopak, niezwykły talent. Jego śmierć poruszyła całe środowisko kartingowe w Polsce. (zginął na siedzeniu pasażera).

Pani Agnieszko, DUŻO SIŁY!

Piotrze, jak twój złamany kregosłup usprawiedliwił winny zdarzenia kierowca pojazdu? „Jestem starszy więc przy wjeździe na rondo miałem pierwszeństwo” coś tak było prawda?

Można by wymieniać i wymieniać, za każdym razem gdy widzę zdjęcia moich znajomych których już nie ma z nami wiem, że nie mogę się zatrzymać!

I dlatego powstała MOTOLIGA by niewyżytych bezpiecznie „wyżyć” na torach lub miejscach do tego zorganizowanych, by zwiększyć świadomość zagrożeń poprzez edukacje techniczną dzieci, młodzieży i dorosłych, by promować motor sport i zwracać uwagę na brak, DEFICYT, torów wyścigowych w Polsce. Jak nie ma torów to gdzie ludzie mają szlifować swoje umiejętności, na drogach ? Ktoś inny powie -…a na co to wszystko? Ja nie mam samochodu i mnie nie dotyczy ten problem.- O.K. Jesteś tego pewien? Załóżmy, że właśnie idzesz chodnikiem gdy „doświadczony” kierowca na ulicy traci panowanie nad samochodem i uderza w ciebie. Czemu to zrobił?Mimo 10 lat doświadczenia za kierownicą nie miał możliwości, by poćwiczyć umiejętności, które by pomogły mu wyjść z poślizgu. Można także podać przykład zupełnie z innej strony. Pieszy bez zastanowienia wchodzi na przejście. Myśląc „Jestem na przejściu, a samochód ma hamulce więc się zatrzyma”. Oczywiście piszę w dużym skrócie, ale niestety tak jest. Ludzie, którzy nie interesują się techniką nie raz myślą, że pojazd zatrzyma się wręcz w miejscu. Nie mieli szansy dowiedzieć się ile czynników wpływa na drogę hamowania, a to powinno się uczyć od małego. Taka wiedza i inne spojrzenie na samochód mogło by uratować niejedno życie.