ZAPIS NA KURS
Zamknij

KURS *

DATA KURSUPARAGON FAKTURA

Zapisz sięZamknij

Chcę otrzymywać najnowsze informacje na temat mojego kursu oraz aktualnych przepisów drogowych i promocji w OSK Kursant na podany adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularz dla potrzeb niezbędnych do realizacji zapisu na kurs (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz.U.z 2015r., poz. 2135 z późn. zm.).

Po dokonaniu opłaty należy w terminie 7 dni zgłosić się do biura celem podpisania umowy.

Jestem świadoma/y, że dokonując rezygnacji ze szkolenia przed rozpoczęciem kursu opłata manipulacyjna wynosi 200 zł.

Doskonalenie kat. A i B VIDEO

Doskonalenie Techniki Jazdy na motocyklach w sezonie 2017 - szkolenie

Bezpieczna jazda motocyklem - sam kurs to nie wszystko

Bezpieczna jazda motocyklem to nie tylko zbiór przepisów o ruchu drogowym. Znacznie ważniejsza jest prawidłowa technika poruszania się jednośladem. Kurs przygotowujący do egzaminu na prawo jazdy daje solidne podstawy, lecz nie warto na tym poprzestać. Nauka prawidłowego kierowania, reagowania w różnych sytuacjach zagrożenia lub po prostu sprawnego manewrowania na wąskiej ulicy wymaga kolejnych godzin ćwiczeń. Naszych kursantów od samego początku uczulamy, aby już po otrzymaniu upragnionych uprawnień dalej trenowali swoje umiejętności.

Gymkhana motocyklowa - sport, który doskonali technikę jazdy

Szczególnie polecanym przez nas sposobem jest gymkhana motocyklowa. Gymkhana motocyklowa to sport polegający na bezpiecznym, szybkim i jednocześnie precyzyjnym pokonaniu trasy przejazdu. Tor wyznaczony jest przez pachołki ustawione na placu, co na pierwszy rzut oka do złudzenia przypomina zadania z placu manewrowego. To co jednak odróżnia gymkhanę od kursu prawa jazdy, to poziom umiejętności wymagany do pokonania trasy, ilość oraz złożoność figur gymkhanowych. Tor gymkhany składa się z wielu przeplatających się elementów. Znajdziemy tu zarówno zawracanie niemal w miejscu, przydatne na ciasnej osiedlowej uliczce, jak i bardzo długie, szybkie łuki przypominające raczej tor wyścigowy i pomagające w nauce prawidłowego doboru linii przejazdu przez zakręt. Jest slalom prosty i przesunięty, dzięki któremu motocyklista uczy się panowania nad motocyklem na małej przestrzeni zakorkowanej miejskiej ulicy. Dodatkowo start i meta przejazdu znajduje się w niewielkim polu ograniczonym pachołkami. Dzięki temu trening gymkhany uczy sprawnie ruszać i zatrzymywać się w wyznaczonym miejscu.

Gymkhana w kursancie

Kurs doskonalenia techniki jazdy motocyklem w Szkole Jazdy „Kursant” opiera się właśnie na elementach gymkhany. Dobry trening wymaga ustawienia skomplikowanej trasy. Ważne jednak, aby była ona również dostosowana do umiejętności trenujących motocyklistów, ponieważ zbyt trudny tor, sprawiający wrażenie niemożliwego do pokonania, prędzej zniechęci niż pomoże podnieść umiejętności. Elementem nie do przecenienia jest też oczywiście poprawna technika przejazdu. Wybranie odpowiedniej linii przejazdu, nawet w przypadku zwykłej „ósemki”, często powoduje sporo problemów. Właściwe operowanie gazem i hamulcami dodatkowo komplikuje sprawę. Dlatego nasze zajęcia podzielone są na bloki tematyczne, na których skupiamy się na poszczególnych elementach, aby na koniec połączyć je w całość. Ponadto przed przystąpieniem do zajęć na motocyklu, nasi instruktorzy szczegółowo tłumaczą na czym polega zadanie oraz w jaki sposób pomaga ono w czasie codziennej jazdy jednośladem. Niezwykle ważnym elementem przed rozpoczęciem jazdy jest też przystosowanie motocykla do jeźdźca. Z doświadczenia wiemy, że niewiele osób zdaje sobie sprawę z takiego zagadnienia jak ergonomia motocykla. Tłumaczymy co można poprawić i jak wpłynie to na komfort jazdy, oraz pomożemy w niezbędnych regulacjach. Obecny w naszej grupie mechanik motocyklowy podpowie też jak na co dzień dbać o stan swojego motocykla oraz dobrać właściwe ciśnienie w oponach. 

Czołowi polscy zawodnicy gymkhany z Wrocławia instruktorami w OSK Kursant

Zajęcia pomagają nam prowadzić czołowi polscy zawodnicy gymkhany z Wrocławia. Paweł Zachariasz, założyciel portalu motogymkhana.pl i jeden z najbardziej doświadczonych zawodników, startujących od początku popularyzacji gymkhany w Polsce. Maja Staniszewska, najlepsza kobieta w gymkhanie, mistrzyni Europy 2015. Tomasz Jagielski, szósty zawodnik klasy PRO w cyklu GymkhanaGP 2016. Oscar Kubicki, aktualny wicemistrz Polski w Gymkhanie, przez wiele lat rekordzista Polski w GP8.