ZAPIS NA KURS
Zamknij

KURS *

DATA KURSUPARAGON FAKTURA

Zapisz sięZamknij

Chcę otrzymywać najnowsze informacje na temat mojego kursu oraz aktualnych przepisów drogowych i promocji w OSK Kursant na podany adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularz dla potrzeb niezbędnych do realizacji zapisu na kurs (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz.U.z 2015r., poz. 2135 z późn. zm.).

Po dokonaniu opłaty należy w terminie 7 dni zgłosić się do biura celem podpisania umowy.

Jestem świadoma/y, że dokonując rezygnacji ze szkolenia przed rozpoczęciem kursu opłata manipulacyjna wynosi 200 zł.

PORADY VIDEO

Blokowanie koła (hamowanie) cz.1 kat A

Zablokowanie przedniego koła przy prędkościach wyższych od spacerowych często skutkuje wywrotką. Ale możemy temu przeciwdziałać - wystarczy nauczyć się właściwej reakcji. Jest to szczególnie ważne w przypadku motocykli bez ABSu.  Ale czy to znaczy, że mając ABS możemy dusić hamulec całkowicie beztrosko? Otóż nie. Rolą systemów bezpieczeństwa jest asekuracja kierowcy, a nie jego zastąpienie. Dlatego warto zrozumieć co dzieje się z motocyklem w momencie zablokowania przedniego koła oraz opanować technikę właściwego obchodzenia się z dźwignią hamulca.

 

Proste ćwiczenie, a może okazać się zbawienne. Dokładnie takie zadanie może zastać nas w każdym momencie jazdy - czerwone światło, korek na autostradzie czy wyjeżdżające auto spod porządkowanej. To tylko niektóre. Rzecz jasna warto takie sytuacje przewidywać, lecz gdy już do nich dojdzie należy umieć odpowiednio się zachować. Ćwiczyć, szkolić się, podnosić umiejętności!

 

Trakcji jest więcej niż Ci się wydaje. Zazwyczaj. Jednak przez zmienność warunków na drodze warto zachować odpowiedni margines, tak by nie być zagrożeniem dla siebie i innych. Jednak gdy tylko istnieje  możliwość szukania granic przyczepności opon to warto z niej skorzystać. Opony nie puszczają zerojedynkowo. Często dają jakieś znaki utraty trakcji znacznie wcześniej. Warto te momenty umieć wychwycić i w porę zareagować.